Toneelvereniging ODI

      

In het voorjaar van 2010 op 16, 17 en 23 januari in de Schelft en op 31 januari in de Duinpan brengt ODI

De nieuwe kleedster van de keizer

De jonge keizer Narcissus geniet volop van zijn macht. Om dit uit te stralen draagt hij elke dag nieuwe kleren die gemaakt worden door de beste kleermakers van het land. Eigenlijk is de jonge keizer alleen maar bezig met zijn uiterlijk en niet met het regeren van het land. Zijn zure tante Dissonate en de gladde Opperklerenheer Garderius maken de dienst uit en willen Narsissus van zijn troon wippen. Ze hebben een plannetje bedacht om dit te verwezelijken. Tijdens de grote parade waar de jonge keizer prinses Harmonia met wie hij wil trouwen voor het eerst zal ontmoeten, moeten deze plannen worden uitgevoerd. Twee bedriegers die zich voordoen als Chinese kleermaaksters worden ingeroepen om dit plan uit te voeren. Wat niemand weet is dat prinses Harmonia al eerder in het paleis is geweest. Toen deed ze zich voor als Harmke de onderkleedster om zodoende te kijken of ze de keizer wel aardig genoeg vond om mee te trouwen. Tijdens haar verblijf in het paleis komt Harme erachter dat er bedriegers in het spel zijn. Maar wat te doen als niemand wil luisteren? De nieuwe kleedster van de keizer is een vrije bewerking van de schrijver Aris Bremer rondom het welbekende sprookje De nieuwe kleren van de keizer.

2010 02 De nieuwe kleedster van de keizer01

ROLVERDELING

2010 02 De nieuwe kleedster van de keizer02Harmke : Renate Kras
Narcissus : Sjors van Veen
Dissonante : Gonda Duivenvoorde
Garderius : Jeroen Heemskerk
Picobella : Ella Duivenvoorde
Mw. Snijder : Barbera Weststeijn
Stoffeltje : Anique Gras
Ping : Sophie Campagne v.d. Donk
Pong : Sanne Schenkels
Gijs : Marieke Lut

 

2010 02 De nieuwe kleedster van de keizer04Schrijver: Aris Bremer
Regie: Jasja Bühler
Grime: o.l.v. Alex Duivenvoorde
Decor: o.l.v. Jos Hogervorst
Licht & Geluid: Nico en Joke van Gijswijk

 

 


VOORSTELLINGEN

16, 17, 23 januari 2010 in De Schelft in Noordwijkerhout
2010 02 De nieuwe kleedster van de keizer0531 januari 2013 in De Duinpan in de Zilk
Start voorstelling: 14:00 uur
Einde voorstelling: 15:00 uur
Zaal open: 13:30 uur
Ticketprijs: 4 euro